İzmir uydu servisi | 0532052 3343 | MTM Elektronik

Uydu Servisleri
Uydu Servisleri

MTM Elektronik olarak İzmir uydu servisleri içerisinde en iyi hizmeti verdiğini ve en kaliteli işçiliği sunduğunu iddia eden bir firmayız. Bizler İzmir halkının talebine göre hizmet anlayışını benimsemiş bir çalışma ekibiyiz. Bu ekibin çalışma ortamında ki amaçları ise önce müşteriyi sonra kendisini düşünmeyi gerektirmektedir.

İzmir uydu ayarları ve tamiri

İzmir uydu servisi olarak hizmetimizin ilk amacı azami düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Arkamızda memnun müşteri bırakmamız demek geleceğimizin teminatı demektir. Çalıştığımız süre içerisinde ki bu süre yaklaşık 4 yılı kapsamaktadır, hiç bir müşterimizden olumsuz bir geri bildirim almamış olmanın verdiği gururu yaşamaktayız. Bizler verdiğimiz hizmeti ise tamamen garantili olarak vermekteyiz bu anlamda geri dönüşlere verdiğimiz tepkiler de bizi diğer uydu servislerinden bir adım öne taşımaktadır.

Uydu alıcısı veya televizyonunuzun dahili uydusunda yaşanabilecek bir çok sorun vardır. Bu sorunlardan herhangi birini yaşarsanız televizyonunuzda sinyal yok hatasına yol açabilir, bizde tam bu noktada size yardımcı olmak için varız. Bize bir telefon ile ulaşmanız halinde televizyon, uydu alıcısı yada çanak anteninizde yaşadığınız sorunu uydu ayarlarınızı yapmak sureti ile gidermekteyiz. Sizlerin yapması gereken şey ise hemen yukarıda ki numaramız üzerinden irtibata geçmeniz ve usta talep etmenizdir.

İzmir çanak anten kurulumu

Çanak anteninizde yaşayacağınız herhangi bir sorun için bizi aradığınızda aynı gün içinde adresinize profesyonel ekip yönlendirilir. Ekip arkadaşlarımız adresinize gelip arıza tespiti sonrasında uygun çözümü sunacaklar. Çanak anten kurulumu talebiniz var ise bu noktada da sizin için en uygun çanak antenin kurulumu sağlanır veya mevcut çanak anteniniz için ayarlamalar yapılarak sorununuz giderilir. Amacınız televizyon izlemek ise tercihiniz biz olalım.

İzmir merkezi sistem uydu ayar ve tamiri

Uydu servisi hizmetimiz çerçevesinde, merkezi sistem uydu ayar ve tamir işlemi de tarafımızdan yapılmaktadır. Apartman ve iş yerleri içinde sıfırdan merkezi sistem kurulumu yapılmaktadır. Kurulum fiyatları ise cebinizi yakmayacak düzeydedir, lütfen fiyat talebi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Çanak anten malzemeleri temini

Çanak anteniniz için anten kablosu, LNB, çanak ve diğer herhangi bir eksik malzemeniz olması durumunda, bu eksiğinde giderilmesi tarafımızdan yapılmaktadır. Garantili hizmetlerimiz kapsamında sizlere her zaman en iyi hizmeti vermekten gurur duyacağız. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. İzmir uydu servisi

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir ?

Çanak anteni, uydudan çok zayıf yüksek frekanslı mikrodalga sinyallerini toplar ve bunları LNB'nin bulunduğu noktaya yansıtır. Uydu anteni çatıya veya duvara tutturulmuştur. LNB, çanak tarafından toplanan yüksek frekanslı mikrodalga sinyallerini yükseltir ve bunları alıcı tarafından kontrol edilebilen düşük frekans aralığına düşürür ve bunları bir anten kablosu aracılığıyla alıcıya iletir. LNB, kabın koluna takılır. Alıcı, LNB'den gelen sinyalleri TV'nin gösterebileceği şekilde hazırlar, böylece uydudan aldığınız mikrodalga sinyallerini bir görüntü olarak TV'nizde izleyebilirsiniz. Anten kablosu ile LNB ve alıcı arasında bir bağlantı yapılır ve kablonun her iki ucuna F-konektör fişleri bağlanır.

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım ?

Her türlü anten, ofset veya parabol kullanabilirsiniz. Ancak yemeğin kalitesi boyutundan daha önemlidir. Anten kalitesi, alım gücünü etkiler. Örneğin, 120 cm yüksek kaliteli bir çanak anten, 170 cm genişliğinde ek bir antenin verimliliğini sağlayabilir. Bu nedenle, bir uydu anteni satın alırken, boyuttan çok kaliteye dikkat edin.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim ?

Sekiz adede kadar çanak anten bağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için 8 × 1 Diseqc düğmesini kullanın. Böylelikle çanak antenlerinizden biri TÜRKSAT uydusuna yönlendirilirse diğer antenleriniz diğer uydulara da bakabilir. Bu, izleyebileceğiniz kanalların sayısını artıracaktır.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim ?

Hayır. Tek bir uydu anteninden televizyon ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Farklı bir uydudan yayın almak için uydu anteninizi uygun uydu tarafına çevirmelisiniz. Dijital uydu alıcınızın program listesinde tüm uydu yayınlarını otomatik olarak göreceksiniz. Öte yandan, uydu ile uydu çanağı arasında sinyali almanızı engelleyen bir bina veya ağaç gibi fiziksel bir engel olmamalıdır. (Bu bilgi, tek odaklı ve tek lnb'ye monte edilmiş antenler için geçerlidir, ancak birden fazla lnb'ye bağlı çok odaklı antenler için geçerli değildir.)

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim ?

Bu büyüklükte bir uydu anteni ile Türksat kanallarının birçoğunu, Hotbird uydusunun çoğunu veya Eutelsat W3 uydu yayınını izleyebilirsiniz. Ancak ülkenin doğusunda Hotbird uyduları için daha büyük bir uydu anten uzunluğuna ihtiyaç vardır. Arabistan ve Hindistan Yarımadası'ndaki kanallar doğu bölgelerimizde 90 santimetrelik uydu anteni ile rahatlıkla izlenebilse de batı bölgelerimizde bu yayınlar bu sefer daha büyük bir anten uzunluğu gerektirmektedir.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım ?

Ofset konteynerler dikey olarak yerleştirildikleri için yüzeylerinde kar birikmesine neden olmaz. Bu nedenle kar yağışının yüksek olduğu bölgelerde ofset tipi antenler tercih edilmelidir. Öte yandan rüzgarın ve nemin yüksek olduğu bölgelerde parabolik antenler tercih edilmelidir. Ofset antenler, LNB ve besleme çubukları gibi uydu ile çanak arasında bir engel oluşturmadıkları için parabollerden daha verimli çalışır. Öte yandan odak uzaklığı ve ayarı bir parabol anteninden daha hassastır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir